Typy grafů – Nejlepší trading graf?

Typy grafů

Grafem v tradingu rozumíme grafické vyjádření vývoje ceny. Na základě právě těchto grafů jsme schopni analyzovat tržní vývoj a předvídat následný pohyb ceny instrumentu.

Čárový graf

Čárový graf

Tento typ grafu je nejvíce používaný. Střetnete se s ním skoro všude. Pro běžného investora představuje přehledný grafický vývoj ceny. I přes tento fakt je čárový graf v tradingu používaný opravdu zřídka a mezi profesionály téměř vůbec. A důvod? Neukazuje nám důležité informace, které při technické analýze grafu potřebujeme.

Sloupcový graf

Sloupcový graf

Sloupcový graf nám ukazuje již více informací i přes fakt, že není na první pohled tak přehledný. Důležitý údaj, který tento graf zobrazuje, je otevírací a zavírací cena v daném časovém úseku. Existuje barevný i jednolitý. U barevného se rozlišují sloupce na zelený – růst ceny a červený – pokles ceny. 

Svíčkový graf

Svíčkový graf

Tento typ grafu jste už nejspíš viděli. Jedná se o graf zobrazující japonské svíčky, nebo-li candlesticks. Jedna svíce představuje vývoj ceny v námi určeném časovém úseku (na hodinovém grafu bude jedna svíce představovat jednu hodinu vývoje ceny).

Který graf zvolit?

Existuje mnoho dalších typů grafu, o kterých si můžete přečíst v našem kurzu Technické analýzy grafu, ovšem vítěz je jednoznačný, a to Svíčkový graf. Tento graf je nejhojněji využívaný v tradingu, protože dokáže nejlépe předpovídat následující cenový vývoj. 

Chcete se zlepšít v tradingu?

Využijte našeho detailně zpracovaného kurzu na téma Technická analýza grafu.

Related Articles

Responses

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.