Česká trading komunita Forums Rozbor obchodu Rozbor obchodu NASDAQ (25.07.2022)

Tagged: 

• Rozbor obchodu NASDAQ (25.07.2022)

Posted by Lukáš on 26 července, 2022 at 2:44 pm

Zdravím tradeři,

dnes bych s vámi rád sdílel analýzu včerejšího ztrátového obchodu.

Včera odpoledne jsem v naší trading skupině sdílel, že vstupuji do long pozice na NASDAQ. Někteří z vás se inspirovali a vstupovali se mnou. Bohužel tento obchod neměl dlouhého trvání a za necelé 2 hodiny zasáhl stop loss úroveň.

Pojďme se na to tedy podívat do detailu.

Trh konsolidoval do strany a dle mé analýzy úspěšně (i když velmi těšně) otestoval supportovou úroveň. Cena zde byla několikrát výrazně odmítnuta, což lze vyčíst z dlouhých knotů. Při tomto odražení jsem při druhé bullish svíci s dlouhým knotem vstupoval do long pozice. Očekával jsem alespoň mírný, pokračující růst. Vše tomu alespoň nasvědčovalo…
    Tradery jsem upozorňoval, že je zde stále tato krátkodobá trendová linie, která by mohla cenu poslat zpět dolů a pokud by se tak stalo, uzavírali bychom obchod na break even (na nule). V opačném případě by mohla cena atakovat poslední high, kde jsme i měli definitivní take profit target.

Bohužel se cena ihned po otevření obchodu vydala směrem dolů a po dvou hodinách zasáhla stop loss.

📝 Poučení: Tento obchod byl poněkud agresivnější. Konzervativnější trader by vstupoval do long pozice až po proražení trendové linie. Byl jsem si risku vědom a riskoval jsem pouze 1% kapitálu.
    🔍 Každý úspěšný trader by měl ovládat risk management. To vám zabrání vyšším ztrátám a dlouhodobě zlepší výsledky.

💰Dostávej podobné analýzy každý den. Připoj se do skupiny aktivních traderů, kde sdílím denní i týdenní výhledy pro forexové páry a americké indexy. Sdílím zde také své vstupy do pozic a objemy, se kterými obchoduji. Za minulý měsíc jsem dosáhl zhodnocení 9,62% ! 🚀
    Jako člen máte možnost využít chatu se mnou v případě jakýchkoliv dotazů a rad. Budu s vámi sdílet své know-how, abychom dosáhli lepších výsledků na burze.
    Členství v této skupině stojí 389 KČ/měsíc. Pokud byste chtěli do této skupiny patřit, kontaktujte mě prozatím na instagramu.

Martin replied 2 months, 1 week ago 2 Members · 2 Replies
  • 2 Replies
  • Martin

Member
    26 července, 2022 at 3:06 pm

Díky za transpatentnost 🙌 Rád bych se ke skupině přidal

• Martin

Member
    26 července, 2022 at 3:07 pm

Díky za transparentnost 🙌 Rád bych se také přidal ke skupině